APRIL 12TH

COMPETITION TIME: 8:00AM STAGE RIGHT

STUDENT GROUND YOUTH

KAYLIE SANDOU

SCARLETT HUGGINS

EVA LOU RHINELANDER

TALLY WALLINGTON

CAMERON CHUTE

STUDENT GROUND DUO

MILANA AND ALEENA

COMPETITION TIME: 8:00AM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL HOOP AGES 10 AND UNDER

MAIA SMYL

CAITLIN BELLAY

ELLA DOBLER

ALYSSA MITCHELL

OLIVIA LOPEZ

REGINA CABALLERO

COMPETITION TIME: 8:48AM STAGE RIGHT

STUDENT TISSUE/SILKS AGES 9 AND UNDER

LILY HACKNEY

MAEGHAN DREIBELBIS

GRACE HARRISON

MAIA SMYL

CAITLIN BELLAY

ELLA DOBLER

COMPETITION TIME: 8:48AM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL HOOP AGES 11

BRAELYN BRANDT

SARAH URBINA

AUBREY LOPEZ

FRIDA ROMAN

CARAH GARFF

KAYLEIGH KAZMIERCZAK

CIARA DIAZ

COMPETITION TIME: 9:40AM STAGE RIGHT

STUDENT TISSUE/SILKS AGE 13

JENNA ALLEN

MILANA DANNA

CARISSA PUTERBAUGH

SARAH CLUBOK

ALEXANDRA FOSTER

GRACEE LEE

SOPHIA NOVARIA

COMPETITION TIME: 9:40AM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL HOOP AGES 12

ISABEL BUGAYONG

ELAINA BRAINARD

KATELYN CHURCH

EVELYN GUTIERREZ

BRYNN MURPHY

SABRINA SANTOS

COMPETITION TIME: 10:32AM STAGE RIGHT

STUDENT TISSUE/SILKS AGES 25 AND ABOVE

MARIYA BENEDYUK

WILLIS CHINN

MEGUMI YUSA

DIANA NAGAI

KEVIN TAYLOR

NICOLE BEYER

COMPETITION TIME: 10:32AM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL HOOP AGES 13/14

AYANA WOODMAN

CONNIE CAVALIERE

ALENA CROWLEY

LANA KAPELCZAK

JENNA ALLEN

KYE GALVIN

JAIDEN KUZNIAK

SAMANTHA VALENTINE

MADISON HUEY

COMPETITION TIME: 11:24AM STAGE RIGHT

STUDENT TISSUE/SILKS AGE 12

KATELYN CHURCH

MATTHEW GUENIOT

ELAINA BRAINARD

SAVANNAH SHERRILL

MALENA FLORES

BROOKE LYONS

DAMARA TAMZIL

BRYNN MURPHY

HALEY TSE

COMPETITION TIME: 11:24AM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL HOOP AGES 15-19

JILLIAN RYAN

AUDREY WEBB

AMMY CHAVEZ

JILLIAN RILEY

LILA JIN

ERIKA LOO

ADRIANNA RODRIGUES

GRETA MORRIS

KASSIBY CONLEY

ZOLA ONTIVEROS

COMPETITION TIME: 12:40PM STAGE RIGHT

STUDENT TISSUE/SILKS AGES 14 GROUP 1

ANA CAPPADONIA

KATARINA CHASKELIS

NORA ANGUS

GRACIE MAE CROWELL

JAIDEN KUZNIAK

MAYA CHISICK

DAISY COLEMAN

STUDENT TISSUE/SILKS AGES 14 GROUP 2

SAGE STRATTON

MAYAH TODD

LEXI EAKIN

HADLEY HOUSE

MADISON HUEY

AIVA ZIEMANIS

TARA GORDON

AYANA WOODMAN

COMPETITION TIME: 12:40PM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL HOOP AGES 20 AND ABOVE

NATALIE STRINGER

ABBY BOTNIK

ELIZABETH CHASE

HEIDRUN BEAN

STUDENT AERIAL OTHER AGE 16 AND ABOVE

DARCY BIDDLE

JESSIE NIAL

LEAH CLARK

EMILY TAYLOR

STUDENT AERIAL OTHER AGES 13 AND UNDER

AUBREY LOPEZ

SIENNA ZEEMER

AUBREY WHITE

BROOKE LYONS

SCARLETT HUGGINS

COMPETITION TIME: 2:28PM STAGE RIGHT

STUDENT TISSUE/SILKS AGES 15/16

MIA MIYAKE

KASUMI

TARA PHIN

ALYSON KASPAROFF

OLIVIA KNOX

MEGAN LEO

RIN S

ADRIANNA RODRIGUES

MONET WASHINGTON

COMPETITION TIME: 2:28PM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL OTHER AGES 13-15

TARA GORDON

MAYAH TODD

LUCY HASSINGER

ANGELINA SOLIS

CATHY NANALIS

JILLIAN RYAN

MYA WAUD

COMPETITION TIME: 3:28PM STAGE RIGHT

STUDENT TISSUE/SILKS AGES 17/18

KATIE TUFF

RIN T

BRIANNA WILSON

NOELLE VIGOUROUX

ELLEN GEORGE

ELIZABETH HIGGINS

COMPETITION TIME: 3:28PM STAGE LEFT

STUDENT DANCE TRAPEZE AGES 12/13

ZOEE SUPAK

HALEY TSE

MALENA FLORES

SAMANTHA BELTRAN

HAILEY NOLAN

SELENA ROBINSON

MIAH GREEN

COMPETITION TIME: 4:12PM STAGE LEFT

STUDENT DANCE TRAPEZE AGES 11 AND UNDER

LILY HACKNEY

OLIVIA DOBLER

CHLOE CAPART

BUGSY JAGODZINSKI

COMPETITION TIME: 4:12PM STAGE RIGHT

STUDENT AERIAL ROPE AGE 16 AND ABOVE

TRINITY ELLERY

PARKER CALVERT

MAYZEE SUPAK

CHLOE HOWLETT

COMPETITION TIME: 4:44PM STAGE RIGHT

STUDENT TISSUE/SILKS AGES 10

FERNANDA CHAVEZ-TERRAZAS

AVERY KLUZAK

ROXY FLORES

STUDENT TISSUE/SILKS AGES 11

MAREN HIBBARD

KIRSTEN TING

OLIVIA HUDSON

KAYLEIGH KAZMIERCZAK

SIERRA PAZ

NEOMI KOFFLER

LAILA SHARDA

SUMMER RICE

 

COMPETITION TIME: 4:44PM STAGE LEFT

STUDENT DANCE TRAPEZE AGES 14 AND ABOVE

KATERINA CHASKELIS

AVA SKLAR

AUDREY WEBB

ELICIA BROYLES

TARA CEVALLOS

STUDENT AERIAL LOOP/HAMMOCK AGES 10-

SKYLAR ZYLSTRA

BERKANA MATSON

ANYA HADYKA

ELODIE DIAMOND

MADISON WILDERMUTH

ROXY FLORES

MIRIAM METCALF

COMPETITION TIME: 6:16PM STAGE RIGHT

STUDENT AERIAL ROPE AGES 15 AND UNDER

LUCY BARRATT

OLIVIA DOBLER

MATTHEW GUENIOT

SIERA MILLAUDON

COMPETITION TIME: 6:16PM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL LOOP/HAMMOCK AGES 11-13

SIERRA PAZ

KAITLYN DUKE

SELENA ROBINSON

SYDNEY STEIN

LANA KAPELCZAK

IYAR DUBNOV

COMPETITION TIME: 6:52PM STAGE RIGHT

STUDENT CONTORTION

ISABELLA FONGEMIE

ELISE HING

ALINA KHOUSSAINOV

ALEENA SERDYUKOVA

KAYLEIGH KAZMIERCZAK

ELLA DOBLER

MAIA SMYL

LUNA ROSEMAN

COMPETITION TIME: 6:52PM STAGE LEFT

STUDENT AERIAL LOOP/HAMMOCK AGES 14+

ELLA BYERLEY

MAYA CHISICK

HADLEY HOUSE

QUINN CLOW

OPHELIE MONFROY

ELLA HUANG

GRETA MORRIS

NOTE:

 

If YOU DO NOT SEE your name on the schedule and you registered  please email info@thevivafest.com Note you may be scheduled with your school or under a combined discipline (like aerial other) so please carefully look at the entire schedule before emailing us.

NOTE you may not compete (within your category) in the order you appear on the website.

WE RESERVE THE RIGHT TO RUN UP TO 40 MINUTES EARLY - please always plan to be on standby and in costume up to 40 minutes before your posted category rehearsal/competition time (except for the 1st category of the day - which will always begin on time).

 

COACHES and anyone calling aerial lift cues, please study this video as a good example of how to proceed verbally with the motor operator: https://drive.google.com/open?id=1IxSXgsXNlUAqSuniWvkD4GieRnSD6PlZ